Szczyrk latem


Wypoczynek w Szczyrku


Chcesz wiedzieć co nieco o Szczyrku i o jego bazie noclegowej? Jeśli tak, to zapoznaj się dokładnie z treścią naszego artykułu.


Wakacje nad morzem to jeden z popularniejszych sposobów spędzania urlopu w naszym państwie, drugim są wakacje w górach. W temacie wakacje Szczyrk oferuje turystom wiele atrakcji i festynów, które z pewnością sprawiają ci roku wiele radości nie tylko turystom, ale również mieszkańcom tej jakże pięknej górskiej miejscowości. Podobnie Szczyrk ferie zimowe zapewnia, że będą niezapomniane dla każdego odwiedzającego ten górski region.

Często turyści, którzy nie mają zbyt wiele czasu na urlop to tak zwani turyści weekendowi. Weekend w Szczyrku pozwala tego typu turystom na zregenerowanie sił przed kolejnym czekającym ich trudnym dniem pracy. Za to sylwester w Szczyrku to marzenie każdego. Bardzo często już na 2-3 miesiące przed sylwestrem brak miejsc w najpopularniejszych klubach w Szczyrku, a przed samym sylwestrem nie ma już niemal nigdzie miejsc.

Najlepiej spędzić wakacje w górach wynajmując na przykład domek w Szczyrku.. Kilkuosobowe domki w górach z reguły wynajmuje się w zdecydowanie niższych cenach niż kosztuje pobyt w hotelu. Świadczy to o sporej popularności domków i ich przewagi nad hotelami. Domek najlepiej wynająć kiedy wypoczywających będzie większa ilość, gdyż są to z reguły domki co najmniej 5-osobowe. Można na przykład wybrać się do takiego domku ze znajomymi, wyjdzie wtedy znacznie taniej.

Jeżeli chodzi o szczyrk domki do wynajęcia, to w tym uroczym mieście możemy znaleźć wiele ofert domków do wynajęcia z naprawdę wspaniałymi widokami na górskie szczyty. Jeśli chodzi o noclegi Szczyrk słynie z dobrej bazy noclegowej, wciąż rozbudowywanej. Każdy znajdzie więc tutaj coś dla siebie, niezależnie od czego czy szuka ekskluzywnego hotelu, czy też jak najtańszego domku w którym chce spędzić jedynie weekend.

Domki w górach jako miejsce na wypoczynek to znakomity pomysł! Wiele osób decyduje się na hotele, jednak tam często problem stanowią inni goście, zwłaszcza dzieci, które nie zawsze potrafią być cicho. Dlatego Szczyrk noclegi oferuje również domki kempingowe szczyrk, które pozwalają na więcej spokoju i samotności, jeżeli takowej potrzebujemy.

Latem Szczyrk oferuje turystom przede wszystkim ciągnące się kilometrami piękne szlaki turystyczne, masywem Skrzycznego, Baraniej Góry gdzie wypływa największa Polska rzeka Wisła, Kotaża, Klimczoka itd.

Dla rowerzystów Szczyrk posiada dużą ilość przede wszystkim Górskich tras Rowerowych o różnym stopniu trudności od turystycznych , widokowych do ekstremalnych .

Góra Skrzyczne 1257 m.n.p m. jest miejscem które daje dużo adrenaliny między innymi tak zwanym Glajciarzom czyli osobom uprawiającą Paragliding czy Lotniarstwo a nawet Motokros ..

W ostatnim czasie bardzo modne stały się przejażdżki Kładami oraz samochodami terenowymi jako przygoda w górach.

W Szczyrku są też szkółki jeździeckie gdzie można spróbować swoich sił w siodle pod opieką instruktora lub samodzielnie .

Szczyrk jest też idealnym miejscem skąd można wyruszyć na krótkie kilku kilometrowe wycieczki samochodowe Do Wisły, Ustronia, Istebnej, Koniakowa( Pętla Beskidzka ), Żywca (jezioro Żywieckie), Koniakowa a nawet za granicę kraju Czech czy Słowacji.

Nasz Obiekt DOMEK TYLKO DLA CIEBIE jest idealnym Miejscem skąd można wyruszyć i przeżyć wszystkie tego rodzaju Przygody i wycieczki .

Domek jest usytuowany u samego podnóża Góry Skrzyczne skąd zaczyna się większość szlaków turystycznych oraz 150m. do wyciągu krzesełkowego na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego Skrzyczne 1257m.n.p.m.