Szczyrk zimą

Zima zapraszamy przede wszystkim narciarzy ale i nie tylko .

 

Szczyrk posiada jedną z największych baz narciarskich w Polsce.

Są tu jedne z najlepszych i najdłuższych tras narciarskich o różnym stopniu trudności od skrzata dla maluszków i stawiających pierwsze ślizgi na nartach przez długie kilku kilometrowe trasy widokowe dla początkujących i średnio zaawansowanych do tras wyczynowych dla wysoce zaawansowanych narciarzy i zawodników .

Jedna z najtrudniejszych tras jaką Szczyrk posiada jest trasa FIS o długości 2800m i różnicą wzniesień 600m.n.p.m.


Wakacje w Szczyrku
Chcesz wiedzieć co nieco o Szczyrku i o jego bazie noclegowej? Jeśli tak, to zapoznaj się dokładnie z treścią naszego artykułu.

Treść artykułu:
Często turyści, którzy nie mają zbyt wiele czasu na wakacje to tak zwani turyści weekendowi. Weekend w Szczyrku pozwala tego rodzaju turystom na zregenerowanie sił przed kolejnym czekającym ich trudnym dniem pracy. Za to sylwester w Szczyrku to marzenie każdego. Bardzo często już na 2-3 miesiące przed sylwestrem brak miejsc w najpopularniejszych klubach w Szczyrku, a przed samym sylwestrem nie ma już niemal nigdzie miejsc.

Wakacje nad morzem to jeden z popularniejszych sposobów spędzania wakacji w naszym kraju, drugim są wakacje w górach. W temacie wakacje Szczyrk oferuje gościom wiele atrakcji i festynów, które z pewnością sprawiają c roku wiele radości nie tylko turystom, lecz również mieszkańcom tej jakże pięknej górskiej miejscowości. Podobnie Szczyrk ferie zimowe zapewnia, że będą niezapomniane dla każdego odwiedzającego ten górski region.

Domki w górach jako miejsce na wypoczynek to znakomity pomysł! Wiele osób decyduje się na hotele, jednak tam często problem stanowią inni goście, zwłaszcza dzieci, które nie zawsze potrafią być cicho. Dlatego Szczyrk noclegi oferuje również w domkach kempingowych, które pozwalają na więcej spokoju i samotności, jeżeli takowej potrzebujemy.

Najlepiej spędzić wakacje w górach wynajmując na przykład domek w Szczyrku. Kilkuosobowe domki w górach z reguły wynajmuje się w zdecydowanie niższych cenach niż kosztuje pobyt w hotelu. Świadczy to o sporej popularności domków i ich przewagi nad hotelami. Domek najlepiej wynająć kiedy wypoczywających będzie większa ilość, gdyż są to z reguły domki co najmniej 5-osobowe. Można na przykład wybrać się do takiego domku ze znajomymi, wyjdzie wtedy dużo taniej.

Poszukując w górach domków kempingowych do wynajęcia można skorzystać z pomocy internetu. Wpisując na przykład domki kempingowe szczyrk szybko odnajdziemy interesujące nas oferty noclegów w pożądanym przez nas mieście. Internet bardzo ułatwia komunikację i odnalezienie interesujących nas treści w nim. Kiedyś trzeba było korzystać z książki telefonicznej, lub dopiero po dojechaniu na miejsce szukać noclegu, dzisiaj już nie ma tego problemu

 Po dniu spędzonym na nartach można skorzystać z krytej pływalni , sauny i odnowy  biologicznej mieszcząca się w Centralnym Ośrodku Sportu.